ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ!
ВСІ ТІ, ХТО ЛЮБИТЬ ДІТЕЙ, УСВІДОМЛЮЄ НАСКІЛЬКИ ВАЖЛИВО ДЛЯ КОЖНОЇ ДИТИНИ Є БАТЬКІВСЬКА ТУРБОТА ТА ЛЮБОВ, ВИХОВАННЯ У СІМЕЙНОМУ СЕРЕДОВИЩІ!
Ваш досвід та знання дуже потрібні дітям, які з різних причин опинилися в складних життєвих обставинах.
Напевно, кожному з Вас відомі випадки страждань дітей через недогляд, домашнє насильство, неналежне виконання батьками своїх обов’язків чи у зв’язку зі смертю батьків тощо. Дійсно, ніхто не застрахований від виникнення складних життєвих обставини, і «ковід» тому чергове підтвердження.
Логічне запитання: «Чим завинила дитина, яка потрапила в подібну життєву ситуацію?».
Упевнені, що кожен з Вас, в міру своїх сил, знань, можливостей та ресурсів, допомагав чи допомагає такій дитині!
Служба у справах дітей, центр надання соціальних послуг здійснюють заходи із захисту дітей нашої громади, забезпечують соціальний супровід сімей, які потрапили в складні життєві обставини, допомагають батькам долати труднощі, змінитися, навести лад в своїх сім’ях. Проте, якщо ситуація не покращується, виникає загроза для життя та здоров’я дитини, дитину тимчасово вилучають від батьків. Відповідно до законодавства, такою дитиною далі опікуються родичі, а в разі їх відсутності або їх нездатності забезпечити гідний догляд, дитину тимчасово влаштовують до сім’ї патронатного вихователя (далі – патронатної сім’ї), а батькам дають можливість при підтримці фахівців із соціальної роботи подолати складні життєві обставини.
У нашій територіальній громаді поки що не має жодної патронатної сім’ї, і тому таких дітей направляють до притулку чи інтернату.
УВАГА! Служба у справах дітей, Центр надання соціальних послуг шукають сім’ї, які готові брати під патронат дітей.
ПІД ПАТРОНАТ влаштовують дитину чи дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, а їхні батьки з різних причин тимчасово не можуть забезпечувати їх догляд та виховання. У сім’ю патронатного вихователя може бути влаштована одна чи декілька дітей, які є між собою братиками /сестричками
ТЕРМІН перебування дитини під ПАТРОНАТОМ обмежений (до 3-х місяців, або максимум до 6 місяців), а потім дитина відповідно:
Варіант 1 : повертається в сім‘ю, якщо батьки одужали чи подолали складні життєві обставини
варіант 2: влаштовується у нову родину: родичів, усиновителів, до прийомної сім’ї, або дитячого будинку сімейного типу.
Патронатним вихователем може бути особа, яка має:
• досвід виховання власних дітей, або професійний досвід роботи з дітьми;
• добровільного помічника – повнолітню особу (чоловік або дружина, син чи донька або інший член сім’ї), який проживає на спільній житловій площі, готовий допомагати у догляді за влаштованою дитиною;
• належний стан житла (свого, орендованого чи у користуванні) зі зручностями та однією кімнатою для розміщення влаштованих під патронат дітей;
• пройшла спільно з добровільним помічником короткий курс навчання з підготовки патронатних вихователів;
• уклала з виконавчим комітетом територіальної громади договір про умови запровадження патронату.
ПАТРОНАТНОМУ ВИХОВАТЕЛЮ ГАРАНТОВАНА підтримка місцевих спеціалістів, які допомагають дитині та її батькам долати життєві труднощі, а також ЩОМІСЯЦЯ ДЕРЖАВА через управління соціального захисту ВИПЛАЧУЄ:
? кошти на утримання кожної влаштованої під патронат дитини: 5 250 грн. на дитину до 6 років та 6 545 грн. на дитину від 6 до 18 років;
? щомісячну винагороду за надання послуг з патронату тимчасово влаштованим дітям у сумі 11 895 грн.;
? відрахування до пенсійного фонду, що гарантує накопичення соціального стажу та врахування при призначенні пенсії;
? кошти за «перепочинкові» періоди між вибуттям дитини та влаштуванням іншої (від 7 до 19 календарних днів).
Підготовку кандидатів в патронатні вихователі забезпечує Тернопільський обласний центр соціальних служб, набір групи вже триває, початок навчання з 13 листопада 2021 року; графік навчання узгоджується з кандидатами.
Якщо Вам відгукується біль за цих дітей та Ви маєте бажання їм допомогти:
? спробуйте себе в патронаті: дайте собі шанс професійного зростання, а своїй сім’ї – долучитися до справи тимчасового порятунку дитини;
? порадьте патронат тому, кому, на Вашу думку, може тимчасово довірити дитину з іншої сім’ї;
? поділіться цією інформацією з іншими колегами, родичами, сусідами, спеціалістами, які про це ще не знають. Можливо для когось з них така робота буде до снаги.
ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО ПАТРОНАТ, отримати додаткову консультацію та роз’яснення особливостей патронату можна, зателефонувавши до:
? Лариси Стриги, методиста з розвитку патронату, МБО «Партнерство «Кожній дитині» (м. Київ), 067 794 10 12 або 050 311 05 74
? п. Володимира Вовка, місцевого експерта (м. Тернопіль), 093 760 02 17, або 067 112 19 31
? служби у справах дітей Саранчуківської сільської ради 0971649216