Поліція

Обережно – шахраї!

Увага !!! Соціальними мережами та групами у додатках «Вайбер», «Месерджер», «Твіттер» поширюється новий вид шахрайства.

16:37:48 30.04.2024

Обережно – шахраї!

Допомога від "АТБ всім пенсіонерам України" - оголошення з таким змістом шириться соціальними мережами та на різних сайтах, схожих на інформаційні видання. Проте уся ця інформація - це вигадки шахраїв.

14:58:22 23.04.2024

Обережно – шахраї!

Без грошей і без товару: аферисти обдурюють під час онлайн-шопінгу

17:19:50 03.04.2024

Обережно – шахраї!

Для захисту від шахрайств з банківськими картками, важливо дотримуватися наступних правил безпеки: Не відправляйте особисту інформацію, таку як номери платіжних карток, пін-коди та інші конфіденційні дані смс-повідомленням, або електронною поштою, якщо ви не впевнені в легітимності отримувача. перевіряйте регулярно витрати і транзакції на своєму банківському рахунку, щоб вчасно виявити незвичайні або незрозумілі операції; захищайте свою картку від поглядів сторонніх осіб під час оплати товарів або послуг; використовуйте складні паролі для своїх онлайн-банкінг-акаунтів і інших сервісів; інсталюйте антивірусне програмне забезпечення на свої пристрої та оновлюйте його регулярно; Якщо ви стали жертвою шахраїв з банківськими картками, негайно звертайтеся до свого банку за номером телефону зазначеним на звороті картки та до найближчого відділення поліції або за номером 102. Не дайте себе ошукати!

15:51:34 18.03.2024

Обережно шахраї!

Якщо у соцмережі ви отримали повідомлення нібито від своєї знайомої, якій терміново потрібні гроші, не поспішайте та переконайтеся, чи справді вашому товаришу чи родичу потрібна фінансова допомога. Запам’ятайте кілька правил безпеки, аби зловмисникам не вдалося вас ошукати: перетелефонуйте другу за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Пам’ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі; запитайте друга про те, що можете знати тільки ви - таке питання відразу викриє шахрая; напишіть спільним друзям у соцмережах і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Окрім того, закликаємо вас захистити свої акаунти від можливого зламу. Це можна зробити так: створюйте надійні, складні паролі та не використовуйте один пароль для кількох ресурсів. Пароль має містити не менше 8 символів, літери, цифри та спеціальні символи. За можливості, оновіть паролі до облікових записів та на електронних поштових скриньках; вмикайте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість: для входу до акаунту, крім логіну та паролю, потрібно буде ввести код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток; не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, навіть якщо вони надійшли від друга. Пам’ятайте: якщо його акаунт зламати, зловмисники можуть розсилати посилання, за якими ховається вірус або фішинговий ресурс. Не дайте себе ошукати!

18:22:27 12.03.2024

Родич або ж друг просить в борг у месенджері: памʼятайте це можуть бути шахраї.

За відомою вже схемою працюють шахраї, які зламують облікові записи користувачів соціальних мереж. Опісля у переписці спілкування з близькими та друзями, а потім під вигаданим приводом просять перерахувати кошти.

14:08:45 28.02.2024

Обережно – шахраї!

У шахрайські афери часто потрапляють громадяни, які шукають роботу через інтернет мережі на різноманітних платформах таких як: «Телеграм», «Фейсбук», та «ОЛХ».

16:51:50 12.02.2024

Банківські аферисти продовжують обманювати: поліція застерігає не довіряти невідомим додзвонювачам.

Гроші зникають з рахунків громадян після того, як вони повідомляють конфіденційні дані банківських карток невідомим особам, які представляються банківськими працівниками, та переходять за невідомими посиланнями.

15:48:36 08.02.2024