Соціальний захист

Соціальний захист населення

З початку 2021 року у зв’язку з реформою децентралізації змінюються підходи щодо реалізації мешканцями територіальних громад права на соціальний захист.

Так, з 01 січня 2021 року усі звернення про призначення різних видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та компенсацій громадяни мають подавати у пункти прийому територіальної громади, які в свою чергу забезпечують їх передачу до органів соціального захисту населення райдержадміністрацій. Виключення становлять лише документи, що надсилаються поштою або подаються в електронному вигляді.

Для виконання цієї функції у структурі виконавчого органу на IV сесії Саранчуківської сільської ради було прийнято рішення №276 від 16.03.2021 року про створення відділу соціального захисту населення та визначені відповідні уповноважені посадові особи. До складу відділу соціального захисту населення Саранчуківської сільської ради входять:

• начальник відділу Пастух Уляна Аркадіївна
  • головний спеціаліст відділу Білик Ірина Дмитрівна

Відділом соціального захисту та уповноваженими особами забезпечується надання консультацій громадянам з питань щодо призначення соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг прийом документів на всі види соціальних допомог ,визначення потреб громади у соціальних послугах сім’ям та особам,які належать до вразливих груп населення ,особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,сім’ям з дітьми, малозабезпеченим, багатодітним, внутрішньо переміщеним особам,іншим категоріям, які згідно із законодавства мають право на пільги та отримання житлових субсидій.

З 1 березня 2021 року адміністративні послуги соціального характеру надаються за допомогою програмного комплексу ” Соціальна громада”.

На даний час у Саранчуківській сільській раді 1438 сімей отримують пільги на ЖКТ та СГТП, 530 сімей отримують різні види соціальних допомог, 20 осіб , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ,450 сімей отримують житлові субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива, троє сімей отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.